Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home

Артикли

Кривична пријава за охриѓанец, напишал недоличен коментар

Сподели

Кривична пријава за охриѓанец, напишал недоличен коментар. 

 

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.П.(63) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“. Тој, на 30.10.2021 година, за време пред изборниот процес, на објавен текст на електронски медиум, од својот Фејсбук профил напишал коментар со недолична содржина со што, поттикнал омраза насочена кон одредена група, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK