Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home

Артикли

Се запали валјак на градежна фирма кај Врбјани

Сподели

Се запали валјак на градежна фирма кај Врбјани.

На 28.11.2021 во 06.05 часот, во СВР Охрид Н.Ј.(30) од селото Белчишта пријави дека на магистрален пат Охрид-Кичево, кој е во изградба, на месноста „Врбјански мост“, настанал пожар на валјак сопственост на фирма. Пожарот е изгаснат а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид, информиа портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK