Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home

Артикли

Се работи на расчистување на снегот

Сподели

Екипи на ЈП „Охридски комуналец“ од утринава преземаат интензивни активности за расчистување на снегот од коловозите, тротоарите, пешачките патеки, чаршијата и останатите јавни површини.

Со цел да се обезбеди поголема безбедност на пешаците и учесниците во сообраќајот, ставена на располагање е целокупната механизација, како и моторните чистачи за снег со дувалка.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK