Пет07032020

Последна промена02:48:19 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Намалени цени на горивата

Сподели

Според одлуката на Регулаторната Комисија за Енергетика  малопродажните цени на сите горива се намалуваат за половина денар.

 

Тоа значи дека цените на ЕУРОСУПЕР-95, ЕУРОСУПЕР-98 и ЕУРОДИЗЕЛ се намалуваат за половина денар. Цената на ЕУРОСУПЕР-95 ќе биде 78.50 денари, цената на ЕУРОСУПЕР-98 ќе биде 80.00 денари, додека еден литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе се продава по цена од 68.00 денари.

Цените стапија на сила од синоќа  на полноќ и ќе важат следните две седмици.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK