Сре07152020

Последна промена03:46:28 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Денес ќе ги слушнеме новите цени на бензинот и нафтата

Сподели

Денес, регулаторната комисија за енергетика ќе ги соопшти новите цени на горивата кои од утре на полноќ ќе почнат да се применуваат.

Регулаторната комисија за енергетика, пред две недели ги зголеми малопродажните цени на бензините за 1,5 денари, а на дизел горивото за половина денар. Цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 80,50 денари за литар а дизелот се точи по 68 денари за литар.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK