Пет01222021

Последна промена01:37:37 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Среде лето снег во Словенија

Сподели

Студениот бран на Кредарица под Триглав синоќа донесе снег. Температурата се спушти под 1 Целзиусов степен, а во остнатите делови на Словенија температурата изнесуваше 15 степени.

 

Студениот бран од Словенија се прошири и во Хрватска, на западното крајбрежје на Истра беа измерени 18 Целзиусови степени.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK