Пет08072020

Последна промена05:24:20 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Шверцувал кори за бурек

Сподели

144 килограми готови кори за бурек и баклава, откриени на граничниот премин Ќафасан.

Нелегано увезените кори биле пронајдени  при контрола на македонски автомобил, управувано од македонски државјанин, пријавено за влез во државата. Корите биле пронајдени во торби со лични работи на возачот и повеќе картонски кутии, сместени во багажниот простор и позади предните седишта на возилото.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK