Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Со пиштол, ограбил продавница во Струга

Сподели

Синоќа едно непознато лице , со пиштол во рацете ограбил продавница во Струга.Настанот се случил во 21,45 часот во Струга, на улицата.„Моша Пијаде“ во продавница „Балко-Пром“.

За полицијата сеуште непознатиот ограбувач, со закана со пиштол од една вработена одзел околу 1000 денари и 25 штеки цигари по што го напуштил местото на настанот. Увид на лице место извршила увидна екипа нод полициската станица Струга. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK