Пон06262017

Последна промена01:40:07 PM

Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Купи си лајкови на Instagram од автомат

На ова се сведе човештвото: постои автомат за купување лајкови на Instagram од лажни профили.

Повеќе...

Дрога, бактерии, фекалии… Што се има на парите?

Човечките суштества се всушност расадник на бактерии каде и да се појават. Ако има некој што е во заблуда дека парите се некако исклучок, веројатно е единствен. Ама изгледа е малку полошо отколку што претпоставувавме.

Повеќе...

Ристе Ристески ќе ги брани боите на Македонија во финалето на „Ѕвезде Гранда“

Харизматичниот Ристе Ристески е единствениот Македонец што остана во трката за триумф во шоуто „Ѕвездите на Гранд“. Како со својот маестрален вокал, така и со шармот, тој го пленеше жирито од емисија во емисија.

Повеќе...

Швајцарија го казнува предупредувањето за сообраќајна контрола

Возач од Швајцарија мора да плати парична казна затоа што преку социјалната мрежа Фејсбук ги предупредил останатите возачи дека на одредена улица има сообраќајна контрола.

Повеќе...

Ви треба ли писмена согласност за патување на дете преку граница само со еден родител?

Законската регулатива во Македонија предвидува дека на родителите не им е потребна таква согласност доколку малолетното дете патува со еден од родителите, но граничните служби имаат право да ја побараат ако нешто им е сомнително.

Повеќе...

Викендов, Четкар ќе настапи на „Хуа Хин“

Владимир Четкар на 24 jуни ќе настапи на најпознатиот џез фестивал во Тајланд – Хуа Хин.

Повеќе...

Мажите во Мадрид веќе не смеат да седат во автобус со раширени ноsе

Шпанскиот главен град Мадрид воведе забрана, мажите во јавниот транспорт да седат со раширени нозе.

Повеќе...

Дали лаптопот треба постојано да биде приклучен на полнач?

Една од дилемите со која се соочуваат луѓето што секојдневно работат на лаптоп е дали кабелот треба да се исклучи откако батеријата ќе се наполни.

Повеќе...

Мажите се посреќни со подебели жени

Најновото истражување покажало дека мажите кои се женат со жени кои имаат повеќе килограми се многу посреќни, всушност 10 пати посреќни од мажи кои за сопруги бираат послаби жени.

Повеќе...

По смртта душата не умира!

Душата на човекот се враќа во Универзумот, откако луѓето ќе починат. Душата продолжува да живее, тврдат научниците кои се обидуваат да најдат врска меѓу мозокот, мислите и свесноста.

Повеќе...

Од маж стана жена, прва операција во Македонија

33- годишен маж од Македонија од денеска е жена. По неколку годишна психолошка подготовка, како и хормонска терапија, кај него машкиот полов орган беше сменет со женски.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK