Вто05222018

Последна промена03:20:21 PM

Back Вие сте на: Home Интересно Најкраткиот хороскоп:Што мислите,што зборувате а што правите?

Интересно

Најкраткиот хороскоп:Што мислите,што зборувате а што правите?

Сподели

За некои луѓе често се вели дека иако зборуваат со часови, на крајот сфаќате дека всушност и не ви кажале ништо.

 

Понекогаш нештата многу појасно и поедноставно се кажуваат само со неколку зборови, без непотребни додавања и филувања.

Токму на таков начин овој хороскоп со само неколку зборчиња ќе ви даде одличен опис за секој хороскопски знак.

Проверете колку од вас мислат едно, зборуваат друго а прават нешто сосема трето...


Овен

Мисли – многу

Зборува – малку

Дејствува – праведно
Бик

Мисли – за многу работи

Зборува – убедливо

Дејствува – без подготовка
Близнаци

Мисли – за себе

Зборува – тоа што го мисли

Дејствува – верува дека дејствува навистина добро
Рак

Мисли – постојано

Зборува – допадливо

Дејствува – како што ќе му се каже
Лав

Мисли – точно

Зборува – премногу

Дејствува – го прави она од кое не можел да избега
Девица

Мисли – едно

Зборува – друго

Дејствува – трето, но добро

Вага

Мисли – премногу

Зборува – искрено

Дејствува – одговорно

Скорпија

Мисли – сосредоточено

Зборува – точно

Дејствува – онака како што сака

Стрелец

Мисли – дека само тој...

Зборува – дека сите освен него...

Дејствува – како да работи за некој друг

Јарец

Мисли – она што ќе му падне на памет

Зборува – она кое го мисли

Дејствува – онака како што знае

Водолија

Мисли – „а што, треба?“

Зборува – „па добро ако мора...“

Дејствува – најдобро од сите

Риби

Мисли – дека никој не знае ништо

Зборува – дели совети

Дејствува – во зависност од тоа дали некој подоцна ќе го проверува

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK