Сре11132019

Последна промена04:22:56 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно Мажите се посреќни со подебели жени

Интересно

Мажите се посреќни со подебели жени

Сподели

Најновото истражување покажало дека мажите кои се женат со жени кои имаат повеќе килограми се многу посреќни, всушност 10 пати посреќни од мажи кои за сопруги бираат послаби жени.

Истражувањето кое го спровеле д-р Филемон Алварадо и д-р Едгардо Моралес, покажа дека со подебелките партнерки мажите повеќе се смеат и полесно ги решаваат проблемите поради што бракот им е во подобра состојба.

Можно е жените кои често се гладни да се и нервозни и несигурни во себе, но на прво место треба да биде здравјето на што полничките жени  треба да внимаваат.

Покрај тоа, вкусовите се различни па можеби некој ќе биде пресреќен со слаба жена, додека друг маж ќе ужива во долг брак со подебела жена која ја дели неговата смисла за хумор.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK