Чет01172019

Последна промена11:46:50 AM

 

Back Вие сте на: Home Интересно Жените имаат проблем за секое решение

Интересно

Жените имаат проблем за секое решение

Сподели

Што кажале познатите мажи за жените!? Зарем е можно да се толку лоши! 

 

Секоја жена е беспомошна сè додека не ѝ се исуши лакот на ноктите. – Берт Рејнолдс

 

Треба да ги жениме само убавите жени. Инаку, не постои друг начин да се решиме од нив. – Род Стујарт

На мојата жена и е сеедно што јас правам сè додека не се забавувам при тоа. – Џери Сајнфелд

Не би рекол дека сите жени се исти, има и полоши. – Стипе од Сплит

Кој во бракот нема да полуди, тогаш тој е навистина луд. – Принц Чарлс

Подобро е да бидеш добро обесен отколку лошо оженет. - Шекспир

Мојата прва сопруга почина бидејќи изеде отровни печурки. Втората жена истотака почина бидејќи изеде отровни печурки. Третата ја удавив затоа што не сакаше да јаде печурки. – Хенрик VIII

Жената ти вика “Иди по ѓаволите!”. Ти ќе отидеш, а таа веќе те чека таму. – Данте Агилери

Убавите жени се створени за оние мажи кои немаат фантазија, а паметни за оние кои немаат среќа. - Казанова

Добро отвори ги очите кога се жениш, а потоа затвори ги. – Шекспир

Не е занимливо она што жените ќе го кажат, туку тоа што ќе го преќутат. - Шекспир

Мажот е среќен со било која жена сè додека не ја засака. - Петрарка

Не приметив дека жена ми се дави. Урлаше како и обично. – Вељко Рогошиќ

Жените имаат проблем за секое решение! – Стивен Хокинг

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK