Саб06062020

Последна промена04:03:04 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно Мајка го заборавила бебето на аеродром, авионот бил принуден да слета

Интересно

Мајка го заборавила бебето на аеродром, авионот бил принуден да слета

Сподели

Мајка си го заборавила бебето на аеродром, авионот бил принуден да слета.

 

Авион во Саудиска Арабија беше принуден да направи круг и да слета веднаш по полетувањето за Куала Лумпур, откако на една од патничките и текнало дека го заборавила бебето во чекалната.

Локалните медиуми објавија снимка на која јасно се слуша гласот на пилотот, кој бара дозвола од контролорите на воздушниот сообраќај да се врати на аеродромот во Џеда.

 ,,Нека Бог биде со нас. Можеме ли да се вратиме или што понатака да правиме? Патникот го заборавил своето бебе во чекалната”, се слуша гласот на пилотот на снимката.

Кога контролорот побарал од пилотот да го потврди тоа што го кажал, тој му одговорил дека патничка го оставила своето бебе на терминалот и дека одбива да продолжи со патувањето.

Операторот потоа им дал дозвола да се вратат на меѓународниот аеродром ,,Кралот Абдул Азиз”. ,,Добро, вратете се на терминалот. Ова е сосема нова ситуација за нас”, рекол контролорот на летот, пренесува Макфкс. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK