Интересно

„Getbybus“ го препорачува Охрид за пролетно патување

Сподели

Туристичкиот блог „Getbybus“ го препорачува Охрид за пролетно патување.

 

-„Пролетта  е совршена за активности како што се пешачење ️ ️ ️ ️или возење на  велосипед  за вистинско уживање во   природата.  Охрид е едно од оние места што се` уште не се целосно исполнети  со туристи! Ако сакатеактивен , но сепак релаксирачки одмор, посетете го ова "најубаво место на Балканот", но прво, запознајте се со сите потребни информации пред вашето патување!, пишува  „Getbybus“. 


-„На границата помеѓу Северна Македонија и Албанија се наоѓа едно од најстарите и најдлабоките езера во Европа. Охрид е едно од оние места кои сè уште не се целосно спакувани со туристи, а  кои носат мир и спокојство. Често се опишува како "едно од најубавите места на Балканот", неговите шармантни градови и села лежат на кристално чисти води опкружени со живописните планини. Доколку посетата на Охрид е еден од вашите идни планови, тука се начините како да одите таму и најважните информации што треба да ги знаете“, објавува  „Getbybus“. 

Сите информации кои ги објави блогот  „Getbybus“ на овој линк