Чет04022020

Последна промена07:24:51 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно Момче бесплатно го пропатува светот

Интересно

Момче бесплатно го пропатува светот

Сподели

19 годишниот Рис Скоби од Шкотска, со измама на туристички агенции го пропатува светот, јавува tportal.hr. Авантурата на Скоби траела шест месеци. Успеал да измами две туристички агенции

бесплатно да ужива во супер луксузни хотели и тоа не сам туку со уште двајца пријатели.

Младиот криминалец преку интернет си направил бесплатни аранжмани и летови на негово име. Да биде иронијата поголема откако ја откриле измамата Скоби успеал да избега од државата.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK