Сре07152020

Последна промена08:04:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно Астронаут за малку ќе се удавел во вселената

Интересно

Астронаут за малку ќе се удавел во вселената

Сподели

36 годишниот италијанец Лука Пармитно, за малку ќе се удавел од вода која му влегла во астронаутската кацига, додека патувал во вселената. Тој не можел ништо да гледа и додека се обидувал да ја извади кацигата водата му ги прекрила устата и носот.

 

Се обидувал да стапи во контакт со својот партнер во вселеннската прошетка, но тој не можел да го слушне.

Траумата завршила кога ја здогледал вратата во станицата, а посадата му ја извадила кацигата. Проблемот бил во неговиот скафандер и опремата за одржување во живот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK