Сре01222020

Последна промена08:24:23 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно Скокал во река со крокодили, го изеле за минута

Интересно

Скокал во река со крокодили, го изеле за минута

Сподели

Бизарно пијанство во Австралија. Младо момче кое било на роденденска забава го игнорирало предупредувањето на своите пријатели и скокнало во реката Мару, полна со големи крокодили. Веднаш го голтнал еден крокодил, пренесува Јутарни лист Хрватска.

 

26 годишното момче имал намера да преплива до другата страна на реката. Полицијата се обиде да го спаси но не успеа. Реката Мару во Австралија е позната по многуте возрасни и големи крокодили. Нивниот број особено е голем откако во 1971 година беа прогласени за заштитени видови.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK