Вто07142020

Последна промена08:04:05 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно Во Швајцарија отворени првите “секс гаражи”

Интересно

Во Швајцарија отворени првите “секс гаражи”

Сподели

Градските власти во Цирих одлучија да направат посебни паркинзи , каде што проститутките на “мира” ќе може да ги даваат своите услуги. Во поранешната индустриска зона ќе има девет такви гаражи или “sex drive in”- места, како што ги нарекуваат медиумите.

 

Клиентите нема да може да ја напуштат гаражата заедно со придружничката, туку исклучиво сами. Четириесетината проституки кои ќе работат на “погонот” ќе плаќаат симболичен надомест на локалната власт. Гаражите ќе имаат и работно време од 19ч до 5ч наутро а во нив ќе може да се влегува само со автомобил.

Со овој проект тежок 2,4 милиони швајцарски франци Цирих сака да ја тргне проституцијата од улиците

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK