Сре07082020

Последна промена03:32:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно Девојка плива со опасните ајкули тигар

Интересно

Девојка плива со опасните ајкули тигар

Сподели

 

Лесли Рокат од Јужна Америка пливаше само во бикини со опасните ајкули тигри. Целта на нејзината авантура која е снимена и пренесена преку инетрент во светот, е да докаже дека ајкулите не се чудовишта кои јадат луѓе.

 

 

 

 

Неверојатната фотографија ја покажува храбоста на девојката, која води кампања за што помалку мрежи во океаните, кои ги убиваат ајкулите.

Инаку ајкулата тигар се смета за најсмртоносниот вид ајкула во светот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK