Саб07202019

Последна промена05:21:16 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Петте хороскопски знаци за кои 2019 ќе биде најсреќна

Ова се петте хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во 2019 година.

Повеќе...

Утре почнуваат волчјите денови!

Утре почнуваат волчјите денови – наредните денови овие работи не смеете да ги правите.

Повеќе...

Првиот видео запис на „Каде ми си ти“

Mладиот  бенд „Броз“  во соработка со Ансамблот „Билјана“ ја снимија  првата  песна со видео запис,под режисерската палка на Кристијан Љушев.

Повеќе...

Титаник „восресна“! Бродот реплика ќе исплови во 2022

Титаник „воскреснува“  од мртвите! Направија ист брод како потонатиот и ќе плови по истата смртоносна траса.

Повеќе...

Многу награди и изненадувања на хуманитарата акција „За посреќно детство“

Стоматолошки Центар Д-р Баткоски и Црвен крст Охрид сабота на 29.09.2018 година од 11 часот претпладне на градскиот плоштад во Охрид, традиционално како и секоја година, не ги изоставуваат најмладите да бидат дел од манифестацијата „За посреќно детство“ и со тоа да создаваат спомени за еден убаво поминат ден со многу забава и игри.

Повеќе...

Фејсбук вработува Македонец

Фејсбук, на својот официјален сајт за вработување има објавено отворено работно место за Македонец.

Повеќе...

GPS чипови за луѓе со деменција

Компанијата Three Square Market (32M) која користи микрочипови имплантирани во нивните вработени сега размислува да понуди GPS импланти кои би биле вметнати кај луѓето со деменција.

Повеќе...

Кина ќе лансира вештачка месечина, која ќе го осветлува цел град

Кина ќе лансира вештачка месечина во Вселената која ќе го осветлува еден од најголемите градови во земјата, 14-милионскиот Ченгду во провинцијата Сечуан.

Повеќе...

Во Австралија кутија цигари чини 17 евра

Пушачите во Австралија наскоро ќе мора да плаќаат уште поголеми цени за тутунските производи.

Повеќе...

Визер - најбезбедна авио компанија

Визер, водечката компанија за нискобуџетни услуги во Централна и Источна Европа, доби највисока оценка за безбедност од 7 ѕвезди од единствената компанија за рангирање на безбедност и услуги во воздухопловството Ерлајн рејтингс (AirlineRatings.com).

Повеќе...

ВИДЕО: Холанѓанец без нога пливаше на охридскиот маратон

56 годишниот Корнелијас Јоханес од Холандија без една нога викендов пливаше на охридскиот маратон. За прв пат во историјата на маратонот учествуваше инвалид, вљубеник во пливањето, но и во Охридското езеро.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK