Пет08232019

Последна промена05:13:16 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Откриено старомакедонско писмо од пред 4000 години

Откриени се првите пишани траги од старомакедонското писмо на територијата на Македонија, тврди д-р Душко Алексовски, професор по палеолингвистика и почесен претседател на Светската академија на карпеста уметност.

Повеќе...

Откриена непозната пирамида во Египет

Остатоци од пирамида изградена пред околу 3.700 години, е пронајдена близу т.н. „крива пирамида” на фараонот Снефру, соопшти египетското Министерство за антиквитети.

Повеќе...

Украден вториот по големина златник во светот

Крадци од трезорот на берлинскиот музеј „Бода“ украле златник тежок 100 килограми, што вреди 3,8 милиони евра, соопшти берлинската полиција.

Повеќе...

Дали знаете кои се најчестите презимиња во Македонија?

Ако сте љубопитни да истражите повеќе информации за своето презиме или кои се најраширени презимиња во светот сега имате нова алатка на располагање.

Повеќе...

Кои се најзлобните хороскопски знаци?

Со овие 3 знаци не сакате да си играте бидејќи тие имаат моќ да ви загорчат вашиот живот.

Повеќе...

Милениците ви даваат, мобилните ви одземаат енергија

За да го кренете вашето енергетско ниво, мора да бидете свесни кои предмети во вашето окружување може да влијаат на животната енергија со која што зрачите. Република предлага неколку совети.

Повеќе...

За 99 евра ќе се лета до Лос Анџелес

Сопственикот на British Airways – International Airlines Group (IAG), Вили Волш, влегува на пазарот на пазарот на нискобуџетните превозници. Брендот Level ќе почне да нуди поевтини интерконтинентални летови од јуни, a се предвидува во иднина да може да оперира со над 30 авиони, соопштува Bloomberg.

Повеќе...

Откриен најголемиот рудник за злато

Во Кина е најден најголемиот рудник со злато во кој според проценките може да се најдат 382 тони кои чинат 22 милијари евра. 

Повеќе...

Туристички тури за посета на „Титаник“

Додека приватните вселенски компании како Virgin Galactica имаат намера да водат туристи до работ на вселената за да можат на неколку минути да почувствуваат бестежинска состојба по цена од 100.000 долари за човек, лондонскиот туристички оператор Blue Marble Private од идната година за истиот износ ќе им овозможи на осум лица да ги посетат останките од легендарниот „Титаник“ на дното од Атлантикот.

Повеќе...

Ова се професиите со кои може да го пропатувате светот

Одберете професија каде што ќе ве плаќаат за да патувате по светот и да уживате во неверојатни авантури.

Повеќе...

Ова се најдобрите градови за живот во 2017 година

Главниот град на Австрија Виена е уште еднаш е прв по квалитет на живот на традиционалната листа градови на американската фирма (Mercer).

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK