Пет08232019

Последна промена05:13:16 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Индиски хороскоп- еден од најточните ..Проверете

Индиска астологија. некои велат дека ова  најточниот хороскоп. Проверете што знак сте според индискиот хороскоп.

Повеќе...

Кој тип на колега сте на работа

Постојат четири доминантни типови на колеги на работното место од кои секој успева на поинаков начин, пишува Harvard Business Review.

Повеќе...

Луѓето родени во март имаат единствени особини кои ги разликуваат од останатите

Тие имаат единствени таленти и тие може да добијат максимум од секоја ситуација. Се стремат да бидат успешни и не се плашат да се соочат со предизвиците а проблемите ги решаваат на многу брз начин.

Повеќе...

Барселона ќе ги брка сиромашните гости

Барселона е една од омилените европски туристички дестинации и секоја година ја посетуваат повеќе од 32 милиони луѓе.

Повеќе...

Ова се најубавите улици во светот

Британскиот „Телеграф“ ја прогласи „Елисејските полиња“ за најубава улица на светот, а на трето место на таа листа е „Страдун“ во Дубровник.

Повеќе...

Хороскопот го има најдобриот одговор : Што ве спречува да бидете среќни?

Што е тоа што ве прави несреќни?

Повеќе...

Математика во љубовта:броевите на вашето раѓање ќе ви кажат какви сте во љубовта

Нумерологијата открива дека помеѓу броевите и материјалните нешта постои нераскинлива врска.

Повеќе...

Во Македонија се произведува зачин поскап од кокаин

Може да заработите убаво, одгледувајки зачин поскап од кокаин, кој чини 20 000 евра за килограм. Древна лековита билка отсекогаш била и се уште е најскап зачин на светот!

Повеќе...

Вечерва најмоќната млада месечина

Ќе доминира најмоќната месечина во годината, како и затемнување на Сонцето кое ги отвора вратите на бројни можности, но и непријатни изненадувања.

Повеќе...

Загрижувачки: Температурата на Антарктикот близу 20 степени!

Членовите на аргентинскиот Истражувачки центар, сместен близу северниот дел од Антарктикот, во последните две години забележале рекордно висока температура од 17,5 Целзиусови степени, известува Агенцијата за климатски промени на ОН.

Повеќе...

Епохално: Куба произведе вакцина против рак за народни цени, излечи 100 илјади, меѓу нив и странци

Ракот веќе одамна не е само болест, но се претвори во една од најпрофитабилните бизнис индустрии – тоа сите го знаеме!

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK