Чет05252017

Последна промена08:07:46 PM

Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Холандски град нуди радикално решение за зависниците од паметни телефони

Еден холандски град, дојде до радикално решение за опасностите со кои луѓето се соочуваат кога ги преминуваат улиците, а зјапаат во нивните телефони - инсталираше семафори на земјата за да им овозможи на пешаците да знаат кога е безбедно да преминат.

Повеќе...

Осло на сите жители им дава 1.200 долари за да си купат електричен карго велосипед

Еден начин да се придвижиме кон почист позелен град е на граѓаните да им се понуди финансиска помош за да ги заменат автомобилите со велосипеди.

Повеќе...

Првата шума во Кина ќе произведува 60кг кислород

Во Нанџинг, Кина, ќе се градат вертикални шуми, кои ќе содржат повеќе од 3000 растенија, а јаглеродниот диоксид ќе го претвораат во околу 60 килограми кислород секој ден.

Повеќе...

Италијански ресторан дава попуст за примерни деца

Ресторан во Италија нуди 5% попуст за децата кои се примерни и убаво се однесуваат додека се во угостителскиот објект.

Повеќе...

За љубов никогаш доцна, најстарата невеста 106 години!

Пензионерка од Бразил се спротивстави на советите на докторите и стана најстарата личност која некогаш се верила и разменила брачни завети.

Повеќе...

Зошто не ви оди во љубовта, судејки според вашиот хороскоп

Во романтичните врски, често ги правите исти грешки или ги одбирате погрешните личности, и тоа го правите по истото сценарио.

Повеќе...

Во животот може да се вљубите три пати

Во пресрет на денот на љубовта да ве запрашаме: Верувате ли во приказните дека секој од нас вистински се заљубува три пати во животот и дека од тие љубови не може да избега? Секоја љубов, кога и да се случи, различно делува на нас.

Повеќе...

Чудо на Света Гора во манастирот на монахот Тимотеј

Војни, глад, природни катастрофи, сиромаштијата, разврат, чедоморство и многу други гревови не оддалечиja од Господ.

Повеќе...

Кои се тајните на хороскопските знаци?

Сите ние се обидуваме да го сокриеме она што нè прави ранливи, за другите да не можат да го искористат тоа против нас.

Повеќе...

Кои се среќните броеви на хороскопските знаци: Проверете кој е вашиот среќен број…

Ѕвездите нека ви откријат кој е вашиот среќен број или број кој ве опишува вас, вашиот карактер и секојдневие.

Повеќе...

За што ќе жалите во староста?

За што најчесто жалат луѓето кога ќе остарат. Прочитајте, секогаш има време да се промените. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK