Сре05232018

Последна промена10:57:13 AM

Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Се намалува потребата од новинари, стјуардеси,инкасатори..

Како што цвета онлајн новинарството, се помалку се потребни новинари и фоторепортери за пополнување на печатените изданија на весниците, кои се помалку се продаваат.

Повеќе...

Во Турција живеат шест милиони Македонци

Во Турција живеат пет до шест милиони Македонци по потекло. Ги има во сите делови од државата, најмногу се населени во егејскиот дел.

Повеќе...

Ова е најтажниот бразилски навивач

Фотката на најтажниот бразилски навивач го обиколи светот по катастрофалниот пораз на Бразил од Германија од 7:1 на Светското првенство во фудбал.

Повеќе...

Побарал развод од сексуално ненаситна жена

Индиец добил развод на брак врз основа на тоа што неговата сопруга е незаситена за секс, јавуваат индиските медиуми, пренесува порталот Точка.мк. 

Повеќе...

Летување во Хрватска поскапо од Шпанија

Хрватска е меѓу најскапите земји во одмор во Европа, покажува истражувањето кое го спроведе германскиот автоклуб АДАЦ, кој има околу 18 милиони членови, пишува Прес 24.

Повеќе...

Супер месечина сега па во 2034 година

На нашето небо вечерва  несекојдневна приредба  Супер-Месечина и метеорскиот дожд – Персеиди.

Повеќе...

Девет правила за жените како да преживеат за време на Светското во фудбал

На интернет се појави и прирачник кој на жените им кажува како (не) треба да се однесуваат за време на мундијалот во Бразил.

Повеќе...

Маж почина од експлозија на електронска цигара

Маж на возраст од 62 години е пронајден мртов во неговата дневна соба во местото Валаси во близина на Ливерпул, пренесува порталот Први.мк. 

Повеќе...

Видео: Стотина ајкули на брегот на плажите во Алабама

Плажите вдолж брегот на американската сојузна држава Алабама денеска се целосно затворени заради ајкули кои опасно му се доближиле на брегот.

Повеќе...

Смртоносниот вирус ги затвори училиштата во Либерија

Владата на Либерија  нареди да се  затворат на сите училишта во земјата, како една од мерките за запирање на ширењето на смртносниот вирус ебола.

Повеќе...

Огромниот „Звер“ денес блиску до Земјата

Огромен астероид денес ќе помине покрај Земјата. И покрај неговата големина, поради што научниците го нарекоа „Звер“, за среќа нема опасност од неговиот удар.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK