Саб03172018

Последна промена10:05:23 PM

Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Ова е најтажниот бразилски навивач

Фотката на најтажниот бразилски навивач го обиколи светот по катастрофалниот пораз на Бразил од Германија од 7:1 на Светското првенство во фудбал.

Повеќе...

Летување во Хрватска поскапо од Шпанија

Хрватска е меѓу најскапите земји во одмор во Европа, покажува истражувањето кое го спроведе германскиот автоклуб АДАЦ, кој има околу 18 милиони членови, пишува Прес 24.

Повеќе...

Видео: Кога ќе му тргне наопаку на тракторист

Навистина има денови кога е подобро да си останете во кревет.

Повеќе...

Девет правила за жените како да преживеат за време на Светското во фудбал

На интернет се појави и прирачник кој на жените им кажува како (не) треба да се однесуваат за време на мундијалот во Бразил.

Повеќе...

Видео: Кинезите бомбардираат река за да спречат поплави

Жолта река која е втора по должина во Азија замрзна и со тоа го блокира текот на водата. Како последица на тоа се јавила опасност од поплави.

Повеќе...

Видео: Стотина ајкули на брегот на плажите во Алабама

Плажите вдолж брегот на американската сојузна држава Алабама денеска се целосно затворени заради ајкули кои опасно му се доближиле на брегот.

Повеќе...

Како би било кога Супермен би носел Go Pro камера

Интересно направено видео - Супермен носи Go Pro камера а ние го гледаме светот со неговите очи.

Повеќе...

Огромниот „Звер“ денес блиску до Земјата

Огромен астероид денес ќе помине покрај Земјата. И покрај неговата големина, поради што научниците го нарекоа „Звер“, за среќа нема опасност од неговиот удар.

Повеќе...

Кога лажеме наутро или навечер?

Истражувачи од Харвард и на Универзитетот на Јута изнесоа  резултати, кои може да ве натераат да се будите  малку порано. Тие тврдат дека , како одминува денот така е се потешко  да се спротивставиме  на можностите да излажеме.

Повеќе...

Дрога со вкус на јагода се дели низ училишта

Нов вид на дрога се појави во Германија, а дилерите ја делат на учениците по училиштата.

Повеќе...

Реклама на подот пред ескалатор која ве вади од памет

Слика која воедно е и оптичка илузија на 3 D крокодил кој излегува од вода поставена на подот пред ескалатор во Бразил е промоција на програма на National Geographic наречена ‘Mundo Salvagem de Richard Rasmussen’  а со слоган "Дали сте подготвени за авантури низ бразилските шуми?".

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK