Сре07082020

Последна промена03:32:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Видео: Автомобил направен од Лего коцки во природна големина и со сопствен погон

Можеби најчудниот автомобил кој постои. Целосно направен од Лего коцки а е во возна состојба.

Повеќе...

Најскапата куќа на светот

Како изгледаат најскапите куќи на светот? Еве некои од нив.

Повеќе...

Маратон на дедо мразовци - 6 000 учесници

Околу  6 000 луѓе облечени како дедо Мраз зедоа учество на мини маратонот во Мадрид, Шпанија со цел да се промовира духот на празниците.

Повеќе...

Колбаси се сушат на ТВ антена

Трговците во Дубровник на секакви начини се снаоѓаат со цел да ги рекламираат своите производи, но во месарата во трговскиот центар „Мерканте“ сепак малку претерале.

Повеќе...

80.000 лилјаци избркани од парк во Квинсленд- Австралија

Со хеликоптери, пиштоли и рогови,  од Квинсленд- Австралија биле избркани околу 80.000 лилјаци.

Повеќе...

Шеик оставил бакшиш од 50 000 долари !

Арапски принцови и членови на кралското семејство на Обединетите Арапски Емирати , за време на нивниот престој во Црна Гора во изминатите неколку години, се покажале како вистински  "Балкански господа“.

Повеќе...

Осум милиони писма до Дедо Мраз

Осум милиони писма од целиот свет стигнаа до Дедо Мраз, соопштуваат од Светското здружение на пошти во Берн.

Повеќе...

Ја срушил својата куќа под хипотека и ја истури пред банка

Очаен  бугарин,  кој  должел на банката направи хистеричен  потег кој деновиве го пренесуваат светските медиуми.  Неможејќи веќе да се носи со притисоците поради  долговите бугаринот одлучи да ја сруши сопствената куќа и сам да ја предаде на банката.

Повеќе...

Мобилни ќе можат да се користат вo патување со авион

Патниците во авионите, од сега па натаму на европските летови ќе можат да ги користат своите преносни електронски уреди во сите фази на летот а од следната година би можеле да се поврзат и со мрежата во авионот.

Повеќе...

За добротворни цели трчаат скоро голи на 10 степени под нула

Околу 70 учесници на годинешната 8-ма по ред Santa Speedo Run во Торонто, Канада, трчаат 3 км по патека покриена со снег.

Повеќе...

Видео: Заспал на волан и влегол во цвеќара.

Снимака од безбедносни камери - влегување во цвеќара со автомобил.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK