Сре08212019

Последна промена06:36:46 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Неверојатен тапанар

Потребни му се само прсти, маса и имате добра музика.

Повеќе...

Направил хуманоиден робот од отпадоци

И покрај протиењето на сите од неговото семејство 38 годишниот Тао Џиангли од Пекинг, Кина потрошил една година за да направи интерактивен хуманоиден робот.

Повеќе...

Куќа украсена со повеќе од половина милион светилки

Започнале со украсување за Божиќ уште од почетокот на октомври, искористиле 502 165 светилки и 48 км кабли а целта им била Гинисов рекорд.

Повеќе...

Пијанист и слон - интересно дуо

Еве за што може слоновите да ја користат сурлата.

Повеќе...

Видео: Олимпискиот пламен стигна до дното на Бајкалското езеро

Олимпискиот пламен за зимските Олимписки игри Сочи 2014, нуркачи го однесоа до дното на најдлабокото езеро во светот - Бајкалското езеро во Русија.

Повеќе...

Глуварче растело во увото на бебе

По 4 месеци болка во увото родителите го однеле 16 месечното бебе во болница  во Пекинг, Кина.

Повеќе...

Видео : Beer pong - прецизно гаѓање во чаша пиво

Прекрасно видео, со неверојатно прецизни фрлања, во играта која ја нарекуваат beer pong а се состои во фрлање пинг понг топчиња со цел да се погоди чаша пиво.

Повеќе...

Интерактивно видео на Боб Дилан

Хитот на Боб Дилан од 1965 "Like A Rolling Stone" после скоро половина век добива и официјално видео и тоа не онакво какво што сме навикнати да гледаме туку интерактивно.

Повеќе...

Видео: Рекорд во домино, 100 000 плочки искористени

Ако ве интересирало како изгледа кога ке се соборатт 100 000 домино плочки еве можност да видите.

Повеќе...

Нашол Еми награда во ѓубре

Човек од Бруклин случајно налетал на статуетка од Еми награда во куп ѓубре во близина на неговата куќа.

Повеќе...

Всадила накит од платина во окото

Lucy Luckayanko е жената која решила дека и треба накит и тоа токму во окото.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK