Сре08212019

Последна промена06:36:46 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Ретка појава - облак во облик на цевка

Снимка направена точно при изгревање на сонцето на 4-ти ноември на која се гледа многу ретка појава.

Повеќе...

Видео: Го прегазила дечкото бидејќи ја напупштил (видеото содржи брутални слики)

Жена од Нов Зеланд е уапсена откако буквално го прегазила дечкото кој и соопштил дека ја напушта.

Повеќе...

Прекрасни близначиња се гушкаат за време на првото капење

Врската меѓу близнаците велат е како никоја друга, а ова видео ја покажува таа врска од самиот почеток.

Повеќе...

NASA лансираше мисија која ќе ја испитува климата на Марс

Ракета од типот Atlas V беше лансирана од Кејп Канаверал  на Флорида на 18 Ноември во 13:28 по локално време.

Повеќе...

Купил куќа до неговата екс-сопруга и изградил 3,5 метарска статуа која покажува среден прст

Алан Маркович, сопственик на ланец од стриптиз клубови во Детроит потрошил 7 000 $ да изгради статуа која покажува среден прст кон куќата на неговата поранешна сопруга.

Повеќе...

Видео: Прв пат изведено бочно вртење од 360 степени со возило на 4 тркала

Каскадерот Andrian "Wildman" Cenni го изведува бочно вртење од 360 степени со возило на 4 тркала за прв пат.

Повеќе...

Невидлива кацига за на велосипед

Неверојатната револуционерна невидлива кацига за на велосипед - пронајдок на шведската компанија Hövding звучи како премногу футуристички за да е вистинито, но видеото покажува дека е развиен до тој степен за да може  практично да се користи.

Повеќе...

Видео: моторциклист во Кина по судир со камион успева да избега од пламените јазици

Ужасна снимка од безбедносна камера - жена моторциклист во јужна Кина по судир со камион за влакно ја избегнува смртта.

Повеќе...

Јапонско синхронизирано одење

Погледнете ги вештините на синхронизирано одење на група јапонски студенти на Нипон универзитетот.

Повеќе...

Какви вегетаријанци постојат?

До пред одреден период вегетаријанството кај поголемиот дел од популацијата значеше само како начин на исхрана во кој се исфрла месото од употреба во исхраната.

Повеќе...

Италијански уметник го исцрта ликот на претседателот Кенеди на нива

Неколку дена пред годишнината од убиството на претседателот Џон Ф. Кенеди иалијанскиот уметник Дарио Гамбарин користејќи трактор го исцрта ликот на претседателот на нива во близина на Верона.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK