Пон08212017

Последна промена06:11:12 PM

Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Хороскопот го има најдобриот одговор : Што ве спречува да бидете среќни?

Што е тоа што ве прави несреќни?

Повеќе...

Во Македонија се произведува зачин поскап од кокаин

Може да заработите убаво, одгледувајки зачин поскап од кокаин, кој чини 20 000 евра за килограм. Древна лековита билка отсекогаш била и се уште е најскап зачин на светот!

Повеќе...

Вечерва најмоќната млада месечина

Ќе доминира најмоќната месечина во годината, како и затемнување на Сонцето кое ги отвора вратите на бројни можности, но и непријатни изненадувања.

Повеќе...

Загрижувачки: Температурата на Антарктикот близу 20 степени!

Членовите на аргентинскиот Истражувачки центар, сместен близу северниот дел од Антарктикот, во последните две години забележале рекордно висока температура од 17,5 Целзиусови степени, известува Агенцијата за климатски промени на ОН.

Повеќе...

Епохално: Куба произведе вакцина против рак за народни цени, излечи 100 илјади, меѓу нив и странци

Ракот веќе одамна не е само болест, но се претвори во една од најпрофитабилните бизнис индустрии – тоа сите го знаеме!

Повеќе...

Луѓето родени во март имаат единствени особини кои ги разликуваат од останатите

Тие имаат единствени таленти и тие може да добијат максимум од секоја ситуација. Се стремат да бидат успешни и не се плашат да се соочат со предизвиците а проблемите ги решаваат на многу брз начин.

Повеќе...

Ова се 10 те најздодевни професии

Од „Emolument” по направена анкета со 1300 испитаници, од 14 различни сектори ги избраа најздодевните професии.

Повеќе...

Ова се најубавите улици во светот

Британскиот „Телеграф“ ја прогласи „Елисејските полиња“ за најубава улица на светот, а на трето место на таа листа е „Страдун“ во Дубровник.

Повеќе...

Најлуксузниот одмор за милијардерите... Пат околу светот со приватен авион

Aгенцијата за организација на луксузни патувања „Дрим мејкер“ измислила нешто потполно ново и досега невидено во светот на туризмот.

Повеќе...

Математика во љубовта:броевите на вашето раѓање ќе ви кажат какви сте во љубовта

Нумерологијата открива дека помеѓу броевите и материјалните нешта постои нераскинлива врска.

Повеќе...

Холандски град нуди радикално решение за зависниците од паметни телефони

Еден холандски град, дојде до радикално решение за опасностите со кои луѓето се соочуваат кога ги преминуваат улиците, а зјапаат во нивните телефони - инсталираше семафори на земјата за да им овозможи на пешаците да знаат кога е безбедно да преминат.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK