Сре10232019

Последна промена03:38:20 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Купил куќа до неговата екс-сопруга и изградил 3,5 метарска статуа која покажува среден прст

Алан Маркович, сопственик на ланец од стриптиз клубови во Детроит потрошил 7 000 $ да изгради статуа која покажува среден прст кон куќата на неговата поранешна сопруга.

Повеќе...

Невидлива кацига за на велосипед

Неверојатната револуционерна невидлива кацига за на велосипед - пронајдок на шведската компанија Hövding звучи како премногу футуристички за да е вистинито, но видеото покажува дека е развиен до тој степен за да може  практично да се користи.

Повеќе...

Најскапиот дијамант на светот продаден за неверојатни 51.7 милиони £

Најскапиот дијамант со големина на слива "Pink Star " (Розова ѕвезда) беше продаден на непознат купувач за  Најскапиот дијамант на светот беше продаден вечерва за неверојатни 51.700.000 £ .

Повеќе...

Јапонско синхронизирано одење

Погледнете ги вештините на синхронизирано одење на група јапонски студенти на Нипон универзитетот.

Повеќе...

Во сенката на Сатурн - фотографија на НАСА со поглед кон земјата

Досега прв пат фотографија со ваков поглед. Вселенскиот брод Cassini е навлезен во сенката на Сатурн и открива поглед кој досега можел да биде само имагинација.

Повеќе...

Италијански уметник го исцрта ликот на претседателот Кенеди на нива

Неколку дена пред годишнината од убиството на претседателот Џон Ф. Кенеди иалијанскиот уметник Дарио Гамбарин користејќи трактор го исцрта ликот на претседателот на нива во близина на Верона.

Повеќе...

Во недела затемнување на Сонцето

Месечината ќе го покрие Сонцето во недела на 3 ноември, а затемнувањето ќе биде видливо од Средниот Исток до Северна Америка.

Повеќе...

Miss Bumbum - бразилците одбраа најдобра задница

Петнаесет учеснички се натпреваруваа за круната, а таа отиде во рацете на Dai Mercado, 25, која го импресионира жирито составено пола од мажи  и пола жени, со нејзината задница од 107 цм.

Повеќе...

ВИДЕО: Влечна служба - подобро да не дојдеа

Дупла несреќа - накако ја превртила колата, викнала помош а овие ја докусуриле.

Повеќе...

Јапонски уметник користи банани наместо сликарско платно

Јапонскиот уметник Daisuke Skagami пробал со различни овошја а на крај бананата се покажала како најоптимална за неговата идеја - да слика на лушпата.

Повеќе...

ВИДЕО : Марширачкиот оркестар од Охајо со изведба на тема холивудски филмови

По прекрасната изведба посветена на Мајкл Џексон Марширачкиот оркестар од Охајо со нова изведба овој пат со тема холивудски филмови.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK