Сре07082020

Последна промена03:32:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

ВИДЕО : Марширачкиот оркестар од Охајо со изведба на тема холивудски филмови

По прекрасната изведба посветена на Мајкл Џексон Марширачкиот оркестар од Охајо со нова изведба овој пат со тема холивудски филмови.

Повеќе...

ВИДЕО: Бегајќи од сабјарката која ја уловија скокна од бродот

Еден од тројцата рибари имаше непријатна средба со сабјарката која само што ја извадија од водата.

Повеќе...

Снимка од GoPro камера монтирана на кацига

Идеално извозено, буквално по работ, вклучувајќи и скок над 250 метри висок процеп во кањон.

Повеќе...

ВИДЕО: Како се лади пиво во Сибир

Еве какви се температурите во Сибир, пиеш голтка пиво а втора нема шанса целото е веќе мраз.

Повеќе...

Со џиновски огледала осветлен град кој цела зима е во сенка

Градот Рјукан во Норвешка, дом на 3 500 жители е без директна сончева светлина во периодот од септември до март.

Повеќе...

70% од вработените ја мразат својата работа

Според неодамнешен извештај од „Gallup“, повеќе од две трети вработени (70%) или не се активно вклучени во својата работа или пак се активно исклучени.

Повеќе...

Мини верзија од вас

Оние кои сакаат да поседуваат мини верзија од себе ја добија таа можност.

Повеќе...

ВИДЕО: Настап на Robotboys - реалистично како роботи

Данското дуо Robotboys придружени од Poppin John со феноменален настап.

Повеќе...

Хипер-реални цртежи кои наликуваат на фотографии

Младиот, Marcel Kiss, од Словачка кој има 22 години и црта само 3 години ги вчудоневидува луѓето со неговите фотореалостични цртежи.

Повеќе...

Погледнете како го маскирал детето за Ноќта на вештерките

Како што наближува Ноќта на вештерките се побројни се видеата со маски и костуми по повод тој ден.

Повеќе...

ВИДЕО: Фестивал на светлината - магична трансформација на објектите

Познати знаменитости на Берлин осветлени со раскошни и живописни бои даваат илузија на неверојатна трансформација, за време на годишниот фестивал на светлината кој трае до 20 октомври.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK