Пет05242019

Последна промена07:37:40 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Светски рекорд во брзина на велосипед

Холандски велосипедист, Себастиан Бовиер постави светски рекорд во брзина на велосипед постигнувајќи брзина од 133,78 km/h, која е најголема брзина постигната со возило придвижувано од силата на човек.

Повеќе...

Направил Ламбoрџини од картон

Користејќи картон и хартија дизајнерот Тарас Леско изградил прекрасна копија на спортско возило.Нeколкумесечната работа ја документирал со видео па еве како тоа изгледа:

Повеќе...

Коза на скејтборд

Ова е козата што крши рекорди и сака да се вози на четири тркала. Козата Хепи можеби е најталентираното животно на планетата откога научи да вози скејтборд. 

Повеќе...

Кина низ фотографии

Народна Република Кина, најнаселената земја, а втората по големина економија во светот, е огромна, динамична нација која продолжува да расте и се развива.
Погледнете интересна збирка на фотографии на луѓе и места низ целата земја во текот на изминатите неколку месеци

Повеќе...

“Има леб без мотика” – црногорски натпревар во легачење

 

Во етно селото Монтенегро од вчера трае натпреварот во лежење под насловот “Има леб и без мотика”. Во натпреварот учествуваа седум црногорци од кои четворица после долги саати лежење се  откажаа.

Повеќе...

Ја запросил за време на скок со падобран

Робин Пиечман е девојката која  биле запросена од страна на нејзиниот дечко Ешли за време на скок со падобран.

Повеќе...

Естетски хирург со операции си направи совршена жена

 

Дејвид Меток од Лос Анџелес, познат естетски хирург се заљубил на прв поглед кога на операција му дошла пациентката Вероника.

Ја запросил на првиот состанок а откако прифатила ја моделирал онака како тој ја замисливал “совршената жена”.

Повеќе...

Почина најстариот човек на светот на 112 години

Роден во Шпанија во 1901 година Салустиано Санчез во јуни, по смртта на 116 годишниот јапонец Џиромон Кимура, Гинис го призна за најстар маж на планетата.

Повеќе...

Девојка плива со опасните ајкули тигар

 

Лесли Рокат од Јужна Америка пливаше само во бикини со опасните ајкули тигри. Целта на нејзината авантура која е снимена и пренесена преку инетрент во светот, е да докаже дека ајкулите не се чудовишта кои јадат луѓе.

Повеќе...

Авантурист во обид да го прелета Атлантикот со 365 балони со хелиум

Сцена која потсетува на филмот на Pixar, Up е полетувањето на Џонатан Трап, 39 годишен авантурист, на пат долг повеќе од 4 000 километри.

Повеќе...

Љубовен триаголник - со договор си ја поделија девојката

 

Неможејќи да се договорат чија е девојката двајца мажи од Бомболулуа склучиле договор за да ја делат во смени избраницата на своите срца.

Повеќе од една година и двајцата биле во врска со истата жена, мајка на два близнаци, но не знаеле еден за друг.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK