Пон06262017

Последна промена01:40:07 PM

Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Кои се тајните на хороскопските знаци?

Сите ние се обидуваме да го сокриеме она што нè прави ранливи, за другите да не можат да го искористат тоа против нас.

Повеќе...

За што ќе жалите во староста?

За што најчесто жалат луѓето кога ќе остарат. Прочитајте, секогаш има време да се промените. 

Повеќе...

Запознајте го најбогатиот македонец во светот

Мајк Илич е поприлично непознато име за македонската јавност.

Повеќе...

Ова е земјата за која сите сонуваат – штом ќе се родиш, имаш заштедено 20.000 долари!

По речиси пет години негативни каматни стапки, данските домаќинства се побогати од кога било, а ако се суди по податокот дека штедењето на граѓните во Данска во декември минатата година достигна рекордно ниво, известува агенцијата Блумберг.

Повеќе...

Хороскопот има одговор зошто луѓето раскинуваат со вас

Понекогаш нештата тргнуваат одлично, љубовта изгледа како бајка, а потоа вашето срце е скршено бидејќи другата страна одеднаш решава дека е крај. Хороскопот има одговор зошто луѓето раскинуваат со вас.

Повеќе...

12 богаташи со плата од 1 долар

Малку пред да биде избран за претседател на САД, Доналд Трамп изјави дека ќе се откаже од платата од 400 000 долари годишно и наместо тоа ќе си определи надомест од 1 долар.

Повеќе...

10 работи кои го откриваат вашиот карактер

Секој од нас има свои карактерни особености кои може да се откријат на голем број начини.

Повеќе...

Што значи докoлку сретнете исти бројки во низа

Дали се прашувате што треба да направите доколку често ви се случува да сретнете во низа исти бројки Или пак како треба да го толкуваме нивното значење?

Повеќе...

Што означува ѕвездичка на хотелите?

Што означува секоја од ѕвездичките кои се наоѓаат покрај името на хотелот? Зад тие ѕвезди се кријат одредени стандарди кои хотелите треба да ги задоволат. На ниво на Европската унија требало да се воведе стандардизација за хотелите која би била прифатена во сите држави-членки. Сепак, иако е изработена, таа не е задолжителна и служи само како водич.

Повеќе...

Погледнете ја сликата и дознајте какви сте во животот

Ако прво го забележавте черепот

Черепот е симбол на моќ и открива личноста која е подготвена за нови предизвици. тоа што го видовте черепот, открива дека многу сте свесни за минливоста на животот.Не треба да се фокусирате на материјалните нешта во животот.Поважно за вас е патот до вашата дестинација од самата награда или она што ве очекува на крајот.Бидејќи со тој став во вашиот живот, помалку или повеќе, сè ќе се одвива добро.

Ако прво ја забележавте жената

Тоа симболизира умор. Ако сте виделе прво жена, можно е дека не знаете што да правате во животот, вие сте збунето, како да стои ѕид пред вас и не знаете како да се продолжи. Сигурно сте уморни од животот и ви е потребна физичка и ментална пауза.

Не би било лошо да се биде одалечите од своите проблеми, на неколку дена и променете ја средината околу вас. ако сакате да знаете кои сте и каде одите ви треба дополнителна енергија.

Тоа е можно ако сте во близина на човек кој ви ја црпи позитивната енергија. Ако е така, и знаеш кои се тие, избегнете ги пишува Атма.

 

Читањето книги го продолжува животот за 12 години!

Ново истражување на Универзитетот „Јејл“, направено со 3.635 Американци на возраст од над 50 години, покажува дека читањето книги може да го продолжи животот на луѓето за околу 12 години.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK