Вто02192019

Последна промена11:33:56 AM

 

Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Ви треба ли писмена согласност за патување на дете преку граница само со еден родител?

Законската регулатива во Македонија предвидува дека на родителите не им е потребна таква согласност доколку малолетното дете патува со еден од родителите, но граничните служби имаат право да ја побараат ако нешто им е сомнително.

Повеќе...

Мажите во Мадрид веќе не смеат да седат во автобус со раширени ноsе

Шпанскиот главен град Мадрид воведе забрана, мажите во јавниот транспорт да седат со раширени нозе.

Повеќе...

10 искрени признанија на секој хороскопски знак

Десет искрени признанија на секој хороскопски знак.....Прочитајте....

Повеќе...

Мажите се посреќни со подебели жени

Најновото истражување покажало дека мажите кои се женат со жени кои имаат повеќе килограми се многу посреќни, всушност 10 пати посреќни од мажи кои за сопруги бираат послаби жени.

Повеќе...

Италија подарува замоци за туристички цели

Италијанската влада подарува 103 историски места вклучувајќи дворци, манастири и кули. Во сопственоста, која Италијанците се подготвени да ја подарат се наоѓа и дворецот од 11 век Кастељо ди Блера во Лацио и дворецот од 13 век Кастељо ди Мотефиоре во источниот регион Марке.

Повеќе...

Од маж стана жена, прва операција во Македонија

33- годишен маж од Македонија од денеска е жена. По неколку годишна психолошка подготовка, како и хормонска терапија, кај него машкиот полов орган беше сменет со женски.

Повеќе...

Во кои земји може да добиете бесплатно лекување?

Во време на летни одмори убаво е да се знае во кои земји македонските граѓани ке може да донбијат бесплатно лекување. 

Повеќе...

Природни состојки за борба против комарците

Нема поздодевна работа од комарци во летниот период. Посебно ако сте на одмор покрај вода, на место каде има рој комарци. Вие можете да се заштитите додека сте во апартманот, но во некој момент од вечерта ќе сакате да прошетате и да седите покрај морено, на плажа, а апаратчето против комарци нема функција надвор од домот.Ве напаѓаат, немате мир, не можете да уживате во вечерта.

Повеќе...

Се судрија авион и камион

Авион „Боинг 737“ се судри со камион, при што се повредени осум лица.Нeсекојдневната сообраќајна несреќа се случи на  меѓународниот аеродром во Лос Анџелес синоќа.

Повеќе...

Научниците докажаа, човештвото настанало на Балканот

Историјата на човечката еволуција може да почне одново да се пишува затоа што научниците во Европа откриле фосили кои укажуваат на тоа дека човекот се одделил од мајмунот на тој континент, а не во Африка, јавуваат светските агенции.

Повеќе...

Би платиле ли 100 илјади долари за една ноќ на Фиџи?

Во светот постојат многу одморалишта во кои можете да се подмладите, но само неколку можат во целост да ве релаксираат и да ве наведат да ја впиете сета енергија од нивниот мир и неспоредливата убавина…

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK