Пон07132020

Последна промена03:47:41 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Грешка опасна по живот – Во лето не го полнете резервоарот со бензин до крај!

Многу луѓе имаат обичај да го полнат резервоарот на автомобилите со бензин до крај, но не сфаќаат дека тоа е голема грешка.

Повеќе...

Кој е најбогатиот човек според Форбс?

Џеф Безос, шефот на Амазон моментално е најбогатиот човек на светот.

Повеќе...

УЈП повторно продава автомбили

Нова распродажба на Управата за јавни приходи. СЕ продаваат автомобили, бетонски мешалки,машини за шиење,  плински печки......

Повеќе...

Запознајте го најсмртоносното езеро во светот

Жителите на Камерун отсекогаш имале стравопочит кон нивното преубаво езеро Најос. Речиси идеално кружното кратерско езеро се наоѓа на надморска височина од 1000 метри, на средината од ридот кој му припаѓа на планинскиот венец Оку.

Повеќе...

Купи си лајкови на Instagram од автомат

На ова се сведе човештвото: постои автомат за купување лајкови на Instagram од лажни профили.

Повеќе...

Хороскоп: Жените кои носат среќа

Ова се трите женски хороскопски знаци кои според астролозите носат среќа.

Повеќе...

Дрога, бактерии, фекалии… Што се има на парите?

Човечките суштества се всушност расадник на бактерии каде и да се појават. Ако има некој што е во заблуда дека парите се некако исклучок, веројатно е единствен. Ама изгледа е малку полошо отколку што претпоставувавме.

Повеќе...

Спасете се од комарци и муви: Рецепт за домашна мешавина

Летото на сите ни е познато по тоа што комарците, мувите и сите инсекти се чести гости во домовите.

Повеќе...

Швајцарија го казнува предупредувањето за сообраќајна контрола

Возач од Швајцарија мора да плати парична казна затоа што преку социјалната мрежа Фејсбук ги предупредил останатите возачи дека на одредена улица има сообраќајна контрола.

Повеќе...

Каде најмалку, а каде најмногу боли тетовирањето?

Тетоважите не се за секого, а оние кои ќе решат да се тетовираат, а не поднесуваат болка, нека изберат тетоважата да го краси најнеосетливото место на телото.

Повеќе...

Викендов, Четкар ќе настапи на „Хуа Хин“

Владимир Четкар на 24 jуни ќе настапи на најпознатиот џез фестивал во Тајланд – Хуа Хин.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK