Чет10192017

Последна промена09:41:09 PM

Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Што значи докoлку сретнете исти бројки во низа

Дали се прашувате што треба да направите доколку често ви се случува да сретнете во низа исти бројки Или пак како треба да го толкуваме нивното значење?

Повеќе...

Погледнете ја сликата и дознајте какви сте во животот

Ако прво го забележавте черепот

Черепот е симбол на моќ и открива личноста која е подготвена за нови предизвици. тоа што го видовте черепот, открива дека многу сте свесни за минливоста на животот.Не треба да се фокусирате на материјалните нешта во животот.Поважно за вас е патот до вашата дестинација од самата награда или она што ве очекува на крајот.Бидејќи со тој став во вашиот живот, помалку или повеќе, сè ќе се одвива добро.

Ако прво ја забележавте жената

Тоа симболизира умор. Ако сте виделе прво жена, можно е дека не знаете што да правате во животот, вие сте збунето, како да стои ѕид пред вас и не знаете како да се продолжи. Сигурно сте уморни од животот и ви е потребна физичка и ментална пауза.

Не би било лошо да се биде одалечите од своите проблеми, на неколку дена и променете ја средината околу вас. ако сакате да знаете кои сте и каде одите ви треба дополнителна енергија.

Тоа е можно ако сте во близина на човек кој ви ја црпи позитивната енергија. Ако е така, и знаеш кои се тие, избегнете ги пишува Атма.

 

Читањето книги го продолжува животот за 12 години!

Ново истражување на Универзитетот „Јејл“, направено со 3.635 Американци на возраст од над 50 години, покажува дека читањето книги може да го продолжи животот на луѓето за околу 12 години.

Повеќе...

Запознајте го најбогатиот македонец во светот

Мајк Илич е поприлично непознато име за македонската јавност.

Повеќе...

Денес е најдепресивниот ден во годината

Третиот подеделник од почетокот на Нова година е најдепресивниот ден во годината. Голем дел од луѓето веќе ги погазија новогодишните одлуки дека на пример ќе престанат да пушат или пак ќе почнат редовно да вежбаат.

Повеќе...

Хороскопот има одговор зошто луѓето раскинуваат со вас

Понекогаш нештата тргнуваат одлично, љубовта изгледа како бајка, а потоа вашето срце е скршено бидејќи другата страна одеднаш решава дека е крај. Хороскопот има одговор зошто луѓето раскинуваат со вас.

Повеќе...

Снежен хороскоп: Кога снег ќе ги затрупа сите хороскопски знаци

За Овенот снежното невреме е личен напад од страна на природата, без оглед на тоа што не е единствениот засегнат од снегот.

Повеќе...

10 работи кои го откриваат вашиот карактер

Секој од нас има свои карактерни особености кои може да се откријат на голем број начини.

Повеќе...

Розовата боја го намалува апетитот!

Розовата боја не е само заштитен знак на „Викторија Сикрет“, туку таа влијае и на намалување на апетитот, тврдат манекенки од овој познат бренд, кои наводно ја намалиле желбата за јадење благодарение на оваа боја.

Повеќе...

Што означува ѕвездичка на хотелите?

Што означува секоја од ѕвездичките кои се наоѓаат покрај името на хотелот? Зад тие ѕвезди се кријат одредени стандарди кои хотелите треба да ги задоволат. На ниво на Европската унија требало да се воведе стандардизација за хотелите која би била прифатена во сите држави-членки. Сепак, иако е изработена, таа не е задолжителна и служи само како водич.

Повеќе...

Ризиците од пиење алкохол на студено време

Пиењето алкохол во зима делува како да ве стоплува, всушност ова не е баш така – пиењето алкохол на ладно време може да има лоши последици по здравјето.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK