Нед12172017

Последна промена03:30:45 PM

Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Хороскопот има одговор зошто луѓето раскинуваат со вас

Понекогаш нештата тргнуваат одлично, љубовта изгледа како бајка, а потоа вашето срце е скршено бидејќи другата страна одеднаш решава дека е крај. Хороскопот има одговор зошто луѓето раскинуваат со вас.

Повеќе...

10 работи кои го откриваат вашиот карактер

Секој од нас има свои карактерни особености кои може да се откријат на голем број начини.

Повеќе...

Розовата боја го намалува апетитот!

Розовата боја не е само заштитен знак на „Викторија Сикрет“, туку таа влијае и на намалување на апетитот, тврдат манекенки од овој познат бренд, кои наводно ја намалиле желбата за јадење благодарение на оваа боја.

Повеќе...

Што означува ѕвездичка на хотелите?

Што означува секоја од ѕвездичките кои се наоѓаат покрај името на хотелот? Зад тие ѕвезди се кријат одредени стандарди кои хотелите треба да ги задоволат. На ниво на Европската унија требало да се воведе стандардизација за хотелите која би била прифатена во сите држави-членки. Сепак, иако е изработена, таа не е задолжителна и служи само како водич.

Повеќе...

Ризиците од пиење алкохол на студено време

Пиењето алкохол во зима делува како да ве стоплува, всушност ова не е баш така – пиењето алкохол на ладно време може да има лоши последици по здравјето.

Повеќе...

Читањето книги го продолжува животот за 12 години!

Ново истражување на Универзитетот „Јејл“, направено со 3.635 Американци на возраст од над 50 години, покажува дека читањето книги може да го продолжи животот на луѓето за околу 12 години.

Повеќе...

Тупаницата го открива вашиот карактер

Некои луѓе веруваат дека начинот на кој ја стискате тупаницата може многу нешта за открие за личноста, додека пак другите се скептични околу тоа

Повеќе...

Денес е најдепресивниот ден во годината

Третиот подеделник од почетокот на Нова година е најдепресивниот ден во годината. Голем дел од луѓето веќе ги погазија новогодишните одлуки дека на пример ќе престанат да пушат или пак ќе почнат редовно да вежбаат.

Повеќе...

Научниците открија нов орган во телото на човекот

 


Научниците класифицираа нов човечки орган, кој е дел од дигестивниот тракт. И покрај тоа што структурата мезентериумот е добро позната, за неговата функција експертите не знаат многу.

Повеќе...

Снежен хороскоп: Кога снег ќе ги затрупа сите хороскопски знаци

За Овенот снежното невреме е личен напад од страна на природата, без оглед на тоа што не е единствениот засегнат од снегот.

Повеќе...

Што треба да има на бадниковата трпеза

Велат дека на овој ден птиците престануваат да пеат, лисјата на дрвјата престануваат да треперат, а водите во реките престануваат да течат.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK