Вто05222018

Последна промена03:20:21 PM

Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Премиера на претставата ,,Малиот принц"

Култура и уметност

Премиера на претставата ,,Малиот принц"

Сподели

 Премиера  на детската претстава Малиот принц во Охрид.

 НУ Центар за култура “Григор Прличев”-Охрид / Народен Театар Охрид, ПРЕМИЕРА на детската претстава “Малиот принц” - Сент Егзипери во режија на Ѓорги Ризески, играат Никола Тодороски, Ивица Цонев, Јасмина Билаловиќ, Павел Маслов и Стрезо Стаматовски, драматуршки соработник Кристина Тодороска Петреска, музички соработник Студио Китрозон, изработка на костими Даниела Мурговска, изработка на цртежи ученици од ОУ Христо Узунов.

СРЕДА 19.10.2016 година со почеток во 19.30 часот, влез 100 денари.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK