Вто05222018

Последна промена03:20:21 PM

Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Промоција на монографијата на Димче Стојкоски-Лепи

Култура и уметност

Промоција на монографијата на Димче Стојкоски-Лепи

Сподели

На 22 месецов, во Охрид свечено ќе биде промовирана монографијата „40 години од формирањето на општинскиот фудбалски сојуз и здружението на фудбалски судии и судска комисија“.

Автор на ова дело што во 11 часот ќе се промовира во големата општинска сала е доајенот на охридскиот спорт и спортски живот во Охрид Димче Стојкоски Лепи.

Авторот, охриѓанецот Стојковски, во 2014 година ја доби наградата за животно дело. Тој успесите на фудбалот и другите спортови во градот ги преточи во осум книги.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK