Вто05222018

Последна промена03:20:21 PM

Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Во петок повторно на репертоарот ,,Детектор на лаги"

Култура и уметност

Во петок повторно на репертоарот ,,Детектор на лаги"

Сподели

Хит претставата "Детектор за лаги", повторно на репертоарот во ПЕТОК, 18.11.2016 година. Билети во продажба на билетарата на Центарот по цена од 150 денари.

 

„Детектор за лаги“ е театарско дело работено по текст на Василиј Сигарев, под режисерската палка на Ненад Витанов. Во претставата играат Јасмина Билаловиќ, Никола Тодороски и Стрезо Стаматовски. За костимите на актерите се погрижи Александра Крнинова Груев, а сценографијата ја подготви Филип Коруновски. Препорачана возраст: +15

Продукција НУЦК Григор Прличев / Народен Театар Охрид
ул. Македонски Просветители 4
тел: 046 261 063
e-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK