Вто05222018

Последна промена03:20:21 PM

Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Изложби во чест на одбележувањето на Свети Климент

Култура и уметност

Изложби во чест на одбележувањето на Свети Климент

Сподели

Фото клубот „Охрид“ , синоќа  во Центарот за култура „Григор Прличев“ ја отвори традиционалната, осумнаесетта по ред изложба на фотографии.

За изложбата, што се организира во рамки на чествувањето на Денот на заштитникот на Охрид Св. Климент Охридски пригодна реч имаа претседателката на Советот на Општина Охрид Гордана Коњановска и председателот на фото-клубот Димче Коруноски.


Воедно синоќа, во Центарот за култура „Григор Прличев“ беше отворена традиционалната изложба на роднокрајни ликовни уметници. За изложбата зборуваше академскиот сликар Славко Упевче.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK