Вто05222018

Последна промена05:57:27 PM

Back Вие сте на: Home Култура и Уметност „Аналфабет“ за роденденот на Народен театар Охрид

Култура и уметност

„Аналфабет“ за роденденот на Народен театар Охрид

Сподели

По повод роденденот, 6 години Народен Театар Охрид во сабота 03.06.2017 ќе биде изведена претставата „Аналфабет“.

Станува збор за комедија според Бранислав Нушиќ, режија Ѓорѓи Ризески. Играат: Горан Стојаноски - Максим Благадуша Никола Тодороски - Митре П. Клатипатлак Стрезо Стаматовски - Румен Вујаклија Елизабета Стефановска - Магдалена Лапајкоска – Дупева Сценограф на претставата е Зоран Николовски, а костимите се на Ванчо Василев....Картите по цена од 100 денари со 50% попуст.....Претставата не е за лица помлади од 14 години. Во претставата се користат пиротехнички средства

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK