Пет10192018

Последна промена10:41:53 PM

Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Нови книги во охридската библиотека

Култура и уметност

Нови книги во охридската библиотека

Сподели

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови:

 

“Јас те сакам повеќе” – Лиса Гарднер
“Убиство на теренот за голф” – Агата Кристи
“Уна и Селинџер” – Фредерик Бегбеде
“Само пријатели” – Колин Хувер
“Чудата на Свети Еразмо” – Стојан Ристески
“Половина век карате” – Димче Јанковски

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK