Вто12182018

Последна промена12:25:26 PM

 

Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Збогатен книжниот фонд во градската библиотека

Култура и уметност

Збогатен книжниот фонд во градската библиотека

Сподели

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови:

 

“Лавиринт на духовите 2” – Карлос Руиз Зафон
“Изгубени во љубовта” – Тарин Фишер
“Мојата продавница за кучиња” – Јарослав Хашек
“Одминато време” – Наум Трајчески
“Во Исусовите години” – Данило Јокановиќ
“Рецепцијата на музичкото дело во естетичките теории на 20-от век” – Дуња Иванова

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK