Сре12122018

Последна промена10:38:24 AM

 

Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Промоција на стихозбирката “Во прегратката на сните”

Култура и уметност

Промоција на стихозбирката “Во прегратката на сните”

Сподели

НУ Библиотека “Григор Прличев” – Охрид организира промоција на стихозбирката “Во прегратката на сните” од Дамир Марас од Хрватска.

 

Вовед Мирко Томовски, промотор Тоде Илиевски, интерпретатор Виолета Сековска.

Почеток 13:00ч (вторник) 05.12.2017, Прличева одаја при НУ Библиотека “Григор Прличев” – Охрид

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK