Нед12162018

Последна промена04:44:54 PM

 

Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Предновогодишна „Импровокација“

Култура и уметност

Предновогодишна „Импровокација“

Сподели

Во сабота (30 декември) на репертоарот на Народен Театар Охрид ќе се одигра театарската импровизација - Импровокација со актерите Стрезо Стаматовски и Никола Тодороски, подпомогнати од "совеста" на шоуто Филип Жура и музичарот Никола Јосифоски.

Ова е репертоарски последната претстава на театарот во календарската 2017 година
Картите во продажба ќе бидат пуштени во понеделник
(25 декември) точно на пладне, во Музичка Продавница Зизи Топ
Цена 150 денари и 200 денари на денот на шоуто.
Исто така, карти може да резервирате и на телефонскиот број 075283066 од 11.00-15.00 часот

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK