Нед12162018

Последна промена04:44:54 PM

 

Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Нови наслови во охридската библиотека

Култура и уметност

Нови наслови во охридската библиотека

Сподели

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови:

 

“Верзијата на Барни” – Мордекај Ришлер
“Агриџенто” – Костас Хаџиантониу
“Змија” – Стиг Дагерман
“Констанца Ринг” – Амалија Скрам
“Ненаситност 2” – Станислав Игнаци Виткевич
“Враќање: Нема смрт додека ѕвони” – Димитар Башевски
“Потрага по Елен Лејбовиц” – Луан Старова
“Тврдина од пепел” – Луан Старова
“Љубовта на генералот” – Луан Старова
“Татковите книги” – Луан Старова

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK