Сре03202019

Последна промена07:00:47 PM

 

Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Нови наслови во библиотеката

Култура и уметност

Нови наслови во библиотеката

Сподели

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови:

 

“Срце на тротоарот” – Адријана Ананиева
“Гнев” – Тик Њат Хан
“Три новели” – Тања Урошевиќ
“Пјер и Жан” – Ги де Мопасан
“Планот за среќен крај” – Линдзи Келк
“Жена” – Сибила Алерамо
“Сварог” – Коста Бојчески
“Љубовна приказна” – Тодор Басотов
“Професорот” – Шарлот Бронте
“Една неважна жена” – Оскар Вајлд
“Сенки” – Томазо Ландолфи
“Многу малку светлина” – Владан Матијевиќ
“Јаков лажгото” – Јурек Бекер
“Потекло на зборот”

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK