Вто12102019

Последна промена02:41:28 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Ќе се одбележи 30-годишнината од смртта на Ристо Јованоски

Култура и уметност

Ќе се одбележи 30-годишнината од смртта на Ристо Јованоски

Сподели

Охридската библиотека на пригоден начин ќе ја одбележи 30-годишнината од смртта на роднокрајниот писател Ристо Јованоски.

Националната установа Библиотека “Григор Прличев” – Охрид на 22 овој месец во 12 часот по повод 30-годишнината од смртта на роднокрајниот писател Ристо Јованоски ќе одржи литературен портрет за неговото творештво.По повод сеќавањето на писателот Јованоски,осврт кон творештвото на авторот ќе направи поетот Тоде Илиевски.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK