Вто12102019

Последна промена02:41:28 PM

SCREEN

Cpanel

          

 • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Ова се новите наслови во охридската библиотека

Култура и уметност

Ова се новите наслови во охридската библиотека

Сподели

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови:

 

 • “Седмиот печат” – Сунчица Уневска
 • “Умирање на љубовта” – Либеро Биџиарети
 • “Писма до непознатата” – Антоан Де Сент-Егзипери
 • “Создавање државност” – Никола Кљусев
 • “Ала Турка – Ала Франга” – Елена Максимовска
 • “Пеон” – Благој Стојанов
 • “Богатство” – Даниел Петровски
 • “Првата Република” – Елизабета Митреска
 • “Траги во звукот” – Марко Коловски
 • “Бегалците од законот и екстрадицијата” – Сашо М. Стојановски
 • “Синтагма” – Матиј Властар
 • “Скопски легенди” – Данило Коцевски
 • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK