Вто12102019

Последна промена02:41:28 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност „Филмоција“ фестивал во Охрид

Култура и уметност

„Филмоција“ фестивал во Охрид

Сподели

Во Охрид денеска отпочнува студентскиот филмски фестивал „Филмоција“.

Третиот студентски филмски фестивал „Филмоција“, содржи многу проекции на филмови, работилници и мини концерти. Организатор на фестивалот е Инситутот за филм – филмска Академија Охрид.Фестивалот почнува со филмот „Руфтоп стори“ на Газменд Нела. Филмските проекции ќе се одвиваат во просториите на академијата во Охрид, а влезот е бесплатен. Третиот студентски филмски фестивал „Филмоција“ ќе трае до 6 април.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK