Вто12102019

Последна промена02:41:28 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Култура и Уметност Концерт на ансамбал „Танец“ во Охрид

Култура и уметност

Концерт на ансамбал „Танец“ во Охрид

Сподели

Целовечерен концерт на Ансамблот за народни игри и песни на Македонија "ТАНЕЦ" во НУ Центар за култура “Григор Прличев”- Охрид.

 

Концертот ќе се одржи во ВТОРНИК, 17 Април 2018 година, почеток 20:00 часот, влез 150 денари, голема сала.

ПРОГРАМА :
-Невестинско
-Чифте Чамче
-Лазаренки
-Осоговка
-Блок песни – пеачки кор
„Ај што дојде – изворна песна“
„Сум се родил мераклија“
-Копачка
-Шопска Петорка
-Тресеница –Фрагмент
-Пирински блок -Фрагмент
-Оркестарско дел „Велигденско оро“
-Блок песни Сузана Спасовска
„Да сум бистра вода“
„Сношти минав крај рајската градина “
-На Мегдан

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK